Jelentkezz be a Google fiókodba, ha a “this video is private” felirat jelenik meg!
Ugrás a következő részre:
00:01 – 20. rész: Feladatgyűjtemény a Google Drive-on
03:38 – 21. rész: [GY] Főkönyvi könyvelés: költséghely korrekció
21:51 – 22. rész: Pénznemek az SAP-ban
28:05 – 23. rész: [GY] Elhatárolás könyvelése képernyő variánssal
41:10 – 24. rész: [GY] Variáns mentése
48:30 – 25. rész: [GY] Screen layout módosítása
56:58 – 26. rész: Az FI modul részei
1:01:35 – 27. rész: [GY] Szállítói számla könyvelése
1:14:45 – 28. rész: Rekonsziliációs számlák
Szia Peti!
Nagyon logikusan és érthetően magyarázol 🙂 viszont van pár kérdésem a gyakorló feladatokhoz:
21. rész ktgátvezetés: egy áruházláncnál gyakran előfordul, hogy egy rendelést egy ktghelyre könyvelnek, de onnan szét kell vezetni a régió többi boltjaira. Mielőtt elvégeznénk az átvezetést, hogy tudjuk megnézni, hogy egyáltalán már le van-e könyvelve az átvezetendő költség? Hogy tudjuk megnézni a lekönyvelt számlákat? a II. részben mutattad, hogy egy könyvelést hogy tudunk megkeresni, de az alapján nem egyértelmű, hogy egy számlára hogy tudok rákeresni. pl csak a költséghelyet tudjuk és a számla azonosító számát.
23. rész elhatárolás könyvelése: manuálisan vagy automatikusan fordulnak vissza az elhatárolások? Kb a következő hónap melyik szakaszában (rögtön az előző havi zárást követően vagy inkább a következő zárás előtt)?
27. rész: szállítói szla könyvelése: van-e olyan lekérdezési felület, ahol össze lehet párosítani, hogy az adott számlára melyik elhatárolás vonatkozik? vagy ez csak később egy analízis riportból látható?
Válaszodat előre is köszönöm!
Üdv, Zsanett
Szia Zsanett! Jók a kérdések, íme a válaszok:
21.rész: Cost Center reporttal tudod megnézni a legegyszerűbben, hogy a költséghelyre le van-e már könyvelve a számla. 40C fejezetben mutatom be ezt a jelentést.
23. rész: Alapesetben ha lekönyveltél egy elhatárolást, az nem fordul vissza automatikusan- viszont gyakran be szoktak állítani az SAP-ban egy háttérprogramot (napi szinten szokott futni pénzügyi zárásban), ami elindítja az elhatárolások sztornóját. Ehhez viszont egy másik t-code (FBS1)-al kell könyvelni és ott meg kell adni, hogy melyik napra forduljon vissza a könyvelés, tehát pl. a köv. hónap első napja.
27. rész: A példa, amit néztünk itt egy Non-Purchase Order eset, tehát nem hozunk létre rendelést a számla könyveléséhez. Ha van PO, akkor azt lehet használni a teljesítés és a számlázás nyomon követéséhez, erre számtalan report érhető el. A vezetői számvitel tanfolyamon ezzel kezdünk 🙂 A Non-PO esetben marad a manuális riport és a kézzel összepontozás…
Remélem tudtam segíteni.
Üdv,
Peti